Konec podpory Windows 7

Životní cyklus podpory Windows 7

Při vydání systému Windows 7 22. října 2009 se společnost Microsoft zavázala u Windows 7 poskytovat podporu produktu po dobu 10 let. Po uplynutí tohoto desetiletého období přestane společnost Microsoft systém Windows 7 podporovat. Konkrétní datum konce podpory u systému Windows 7 bude 14. leden 2020. Poté už u tohoto produktu nebude dostupná technická podpora a automatické aktualizace, které pomáhají chránit váš počítač. Společnost Microsoft důrazně doporučuje, abyste před lednem 2020 přešli na systém Windows 10 a předešli tak situaci, kdy budete potřebovat využít některé služby nebo možnosti podpory, které už nebudou k dispozici.

Co znamená konec podpory pro vás?

Pokud budete mít na počítači spuštěný systém Windows 7, nebude už po 14. lednu 2020 dostávat aktualizace zabezpečení. Proto je důležité upgradovat na moderní operační systém, jako je například systém Windows 10, který může poskytovat nejnovější aktualizace zabezpečení zajišťující větší bezpečí pro vás i pro vaše data. Služby zákazníkům společnosti Microsoft navíc nebudou dále poskytovat technickou podporu pro systém Windows 7.

Co se stane, když budete dál používat Windows 7?

Windows 7 můžete používat i nadále, ale po ukončení podpory bude váš počítač více ohrožen bezpečnostními riziky a viry. Systém Windows bude nadále fungovat, ale od společnosti Microsoft už nebudete dostávat aktualizace softwaru včetně aktualizací zabezpečení.